Doprava ZDARMA pro všechny produkty.

Domácí barvení obočí: kompletní průvodce

Užijte si zvýrazněné obočí, které vydrží několik týdnů. Bez nutnosti každodenního dokreslování a ladění tvaru. Barvení obočí není žádná věda! Stačí se držet několika pravidel a zvládnete to i sami doma.

barveni-oboci-uvod (1)

Způsobů barvení obočí je celá řada. Jaký zvolit?

Na dnešním trhu najdete hned několik možností, jak si nabarvit obočí. I doma. Vyberte si podle složení produktu i výdrže:

Permanentní barva

Obočí obarvené permanentní barvou vydrží asi měsíc. Postupem času samozřejmě barva bledne a jak rostou nové chloupky, mísí se s těmi nabarvenými, a proto také vypadá obočí světlejší.

Semi-permanentní barva

Jak už název napovídá, tato barva na obočí nevydrží příliš dlouho, pouze několik dnů. Po semi-permanentní barvě na obočí sáhněte, pokud si chcete vyzkoušet, jak budete s obarveným obočím vypadat, nebo pokud se chystáte na společenskou událost, na které chcete zazářit. Jakmile si najdete ideální semi-permanentní barvu na obočí, zazáříte na každém plese nebo svatbě.

Henna na obočí

Barvení obočí hennou je šetrné, a přesto zaručuje dlouhotrvající efekt až na několik týdnů. Obočí je navíc díky složení henny vyživené a lesklé.

Ze všeho nejdříve? Vyberte správnou barvu na obočí

Hlavním faktorem při výběru je barva – ta by měla být v podobném odstínu jako vaše přirozená barva obočí, nebo vlasy, pokud se barvíte. Při výběru se také dívejte na to, jak dlouho barva na obočí vydrží v dostatečné sytosti. Než ale se samotným barvením začnete, vyzkoušejte na kousku kůže, jak bude výsledná barva vypadat a jak na ni bude vaše pokožka reagovat.

Náš tip: Na kvalitní barvě na obočí nešetřete a nepoužívejte na obočí stejnou barvu jako na vlasy. Ta je mnohem intenzivnější a výsledek by byl nepřirozený. Následná náprava by vás pak stála mnohem víc.

barveni-oboci

Jak si nabarvit obočí doma krok za krokem

1. Odlíčení a čištění

Než se pustíte do samotné úpravy a barvení obočí, důkladně jej odličte. Použijte účinnou čisticí pěnu a zbavte se veškerých zbytků líčidel – make-upu i tužky na obočí. Díky tomu pak barva na obočí lépe chytne a vydrží.

2. Úprava tvaru obočí

Vytvarujte obočí tak, aby dokreslilo výraz vašeho obličeje – při úpravě obočí rozhoduje nejen barva, ale i typ a jeho tvar. V našem článku Jak upravit obočí najdete podrobný návod, jak pracovat s tvarem i hustotou.

3. Chraňte pokožku v okolí obočí

Ušetřete si čas i nervy při smývání barvy na obočí z míst, které mají zůstat nenabarvená. Použijte mastný krém nebo vazelínu a aplikuje jej v okolí obočí. Barva tak nezůstane na kůži.

4. Naneste barvu a nechte ji působit

Obočí pročešte a naneste pečlivě barvu – nebarvěte kůži pod obočím, ale pouze chloupky. Dejte si klidně na čas, abyste dosáhla dokonalého výsledku. Barvu nechte působit přesně dle návodu – pokud s barvením začínáte a bojíte se příliš výrazného odstínu, budou stačít 2–3 minuty, intenzivnější odstín se objeví za 4–5 minut.

5. Odstraňte barvu a dolaďte vzhled obočí

Barvu z obočí odstraňte například vatovým tamponkem tak, aby žádná nezůstala na kůži. Po 24 hodinách můžete vzhled obočí doladit – potřebujete upravit tvar, nebo zahustit? Sáhněte po tužce na obočí v tom stejném odstínu jako má obočí, nebo rovnou růst obočí podpořte Synouvelle sérem a užijte si hustější obočí už za 2-4 týdny.

domaci-barveni-oboci

Jak je to s péčí o barvené obočí?

Stejně jako vlasy si zaslouží vyživující balzámy a pleť hydratační krémy, tak i barvené obočí si zaslouží následnou péči – doporučujeme vyživující oleje, které obočí dodají potřebné vitamíny. S jejich aplikací vyčkejte ale aspoň 24 hodin po barvení, aby produkty neovlivnily výsledek barvení.

Nejčastější otázky o barvení obočí – co vás ještě může zajímat

Jak často barvit obočí?

Dodržujte doporučený časový rozestup výrobce. Nejčastěji se doporučuje opětovné barvení jednou za 2–3 týdnech. Díky tomu nabarvíte obočí znovu dříve, než barva vybledne nebo chloupky vypadají.

Co dělat při podráždění pokožky po barvení?

Pokud vás obočí první den po barvení svědí, snažte se na něj nesahat a neškrábat. Přetrvávající alergickou reakci nebo bolest pokožky řešte s lékařem.

Jak odstranit barvu z obočí?

Barva se dostala, kam neměla, a už zaschla? Nezoufejte. Do pár minut po barvení můžete barvu stáhnout navlhčeným vatovým tamponkem. Pokud barva drží, sáhněte po odstraňovači barvy. Při vymývání barvy z obočí pomůže také citronová šťáva, mýdlo a odličovací prostředky.

odlicovani-ras

Je barvení obočí v těhotenství bezpečné?

Barvení obočí v těhotenství je v převážné většině případu bezpečné, záleží ale samozřejmě na složení použitého produktu. Mějte na paměti, že pleť je během těhotenství citlivější, a proto nepodceňte test citlivosti kvůli možné alergické reakci. Pokud si na domácí barvení obočí v těhotenství netroufáte, poraďte se s profesionály v kosmetickém salonu, kteří vám nabídnou ideální variantu.

Domácí nebo profesionální barvení obočí?

I při barvení obočí doma doporučujeme využívat profesionální a kvalitní barvy, které zajistí požadovaný výsledek. Hlavním rozdílem při barvení doma a v salonu je samozřejmě cena. V kosmetickém salonu se ale navíc můžete poradit o ideálním odstínu i tvaru obočí, který vám bude slušet.

Ať už se rozhodnete pro domácí nebo profesionální barvení obočí, vždy vybírejte kvalitní produkty – v tom správném odstínu a se šetrným složením. Nezapomínejte na test citlivosti a při prvním barvení barvu smyjte raději dříve a zajistěte si přirozený. Rádi vám poradíme s dalšími tipy, jak se o obočí starat nebo podpořit jeho růst, aby jeho barvení mělo patřičný efekt.

Zpět do obchodu